szkolenie w firmie

04 kwi 2018

Szkolenie w firmie – opłaca się czy nie?

Szkolenie w firmie to nie żaden kaprys czy niepotrzebny przywilej. Jedna z podstawowych zasad biznesu, mówi o tym, że im lepszych i bardziej kreatywnych specjalistów zatrudniasz, tym Twoja szansa na osiągnięcie sukcesu biznesowego jest większa. Ta, mogłoby się wydawać, banalna prawda, jeszcze do niedawna była bagatelizowana przez pracodawców – część z nich stawiała na ilość, a inni cięli koszty, zadowalając się średnio wykwalifikowanymi pracownikami. „Szkolenie w firmie? A komu to potrzebne?”. Na szczęście dzisiaj możemy obserwować całkowitą zmianę myślenia – zarówno jeśli chodzi o zatrudnianie specjalistów, jak i podnoszenie ich kwalifikacji. Sprawdźmy, czy szkolenie w firmie rzeczywiście się opłaca!?

Szkolenie w firmie zawsze opłacalne!

Twierdząca odpowiedź na zadane wyżej pytanie musi paść już na początku, ponieważ dzisiaj szkolenie pracowników w firmie to absolutny fundament w budowaniu sukcesu. Tylko odpowiednio wykwalifikowani i posiadający specjalistyczną wiedzę pracownicy, są w stanie realizować projekty efektywnie i sprawnie.

Szkolenie w firmie – co więcej?

Efektywne szkolenie w firmie pozwala zyskać specjalistów, którzy będą w stanie dawać coś ponad normę i wysuwać ciekawe pomysły.

Szkolenia w firmie 6 najważniejszych korzyści!

1. Większe umiejętności pracowników

To podstawowa korzyść, jaką daje szkolenie w firmie. Jest ono organizowane po to, aby pracownicy mogli poszerzyć wiedzę, poprawić swoją efektywność i rozwinąć konkretne umiejętności. A pracownik z większą wiedzą i lepszymi umiejętnościami pracuje szybciej i lepiej realizuje powierzone mu projekty. Ponadto, jest w stanie zaskoczyć nas swoimi pomysłami, które mogą okazać się bardzo przydatne dla rozwoju biznesu. Organizując szkolenia pracowników w firmie, zyskujesz więc zespół, który będzie w stanie spełnić aktualne potrzeby przedsiębiorstwa. Co więcej, okaże się również przydatny w przyszłości – gdy firma zacznie się rozwijać.

2. Lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa

Lepiej wykwalifikowani pracownicy to znaczące usprawnienie procesów, jakie są przeprowadzane w firmie. Pracownik, który zdobył wiedzę na szkoleniu, będzie lepiej realizował swoje zadania, a to oznacza, że:

  • zwiększy się produktywność firmy,
  • poprawi się jakość obsługi klienta,
  • polepszy się komunikacja pomiędzy pracownikami,
  • zadania będą realizowane lepiej i szybciej,
  • zwiększy się bezpieczeństwo pracy,
  • zwiększy się szansa na wprowadzenie w przedsiębiorstwie innowacji.

Firma działa lepiej, osiąga większe przychody, buduje swoją markę i rozwija się – a o to przecież chodzi każdemu przedsiębiorcy, prawda?

[bctt tweet=”szkolenie pracowników w firmie to absolutny fundament w budowaniu sukcesu” username=”Maniek_ZEN”]

3. Ograniczenie rotacji pracowników

Nadmierna rotacja to zmora wielu firm, które nie są w stanie zachować przez to ciągłości procesów, jakie są przeprowadzane na co dzień w przedsiębiorstwie. Błędy rekrutacyjne czy szybka „ewakuacja” pracownika, który nie widzi dla siebie szans na rozwój w danej firmie, były kiedyś standardem. Na szczęście czasy się zmieniają i efektywne szkolenie w firmie daje możliwość znaczącego poprawienia sytuacji.

Nie trzeba ze świecą szukać najlepiej wykwalifikowanych pracowników, bo przecież można ich samodzielnie wykreować, prawda? Tak samo, jak nie trzeba obawiać się tego, że pracownik ucieknie do konkurencji – jeżeli zobaczy, że może się u Ciebie rozwinąć. On zyska stałego pracodawcę a Ty stabilny zespół na lata!

Szkolenia dofinasowane - blog

4. Szkolenie w firmie. Wyższe morale zespołu

Szkolenia w firmie powodują, że pracownicy mają motywację do rozwoju, są bardziej zaangażowani w swoje zadania i lepiej porozumiewają się między sobą. Wiedzą, że ich pracodawca dba nie tylko o swoje przychody, ale też zależy mu na rozwoju zatrudnionych i lepszym funkcjonowaniu firmy. Powoduje to, że pracownicy czują się mocniej związani z przedsiębiorstwem i są gotowi budować jego przyszłość. A przy okazji również swoją.

5. Rozwój przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie

Jak już wspomnieliśmy, organizując częste szkolenia pracowników w firmie, zyskujesz rozwój swoich pracowników, zmniejszenie rotacji i wysokie morale w zespole. Możesz więc spokojnie planować swoje przyszłe działania, ustalać długoterminowe cele i… spać spokojniej. Z odpowiednio wykwalifikowanymi i lojalnymi specjalistami, Twój statek utrzyma się na wodzie tak długo, aż dopłynie do portu.

6. Skuteczniejsze budowanie marki

Informacje o tym, że organizujesz szkolenia w firmie, na pewno dotrą na zewnątrz – i do konkurencji, i do klientów, i do potencjalnych pracowników. Zbudujesz w ten sposób obraz przedsiębiorstwa nowoczesnego, które stawia na rozwój i dobrze traktuje swoich pracowników. Tak ciepły wizerunek również podziała na Twoją korzyść, bo może sprawić, że partnerzy biznesowi będą chętniej realizować z Tobą większe projekty, a klienci częściej skorzystają z Twojej oferty.

7. Niewielkie koszty szkoleń

Jeszcze do niedawna szkolenie w firmie można było utożsamiać było z dużymi kosztami. Dzisiaj jest inaczej – nie tylko dlatego, że firm szkoleniowych jest dużo i oferują one klientom korzystne ceny, ale i ze względu na dofinansowanie, które przysługuje pracodawcom, posiadającym fundusz szkoleniowy. Możesz uzyskać refundację nawet do wysokości 80% poniesionych kosztów! Więcej o szkoleniach dofinansowanych dowiesz się tutaj. Warto zainteresować się tym tematem, bo może się okazać, że inwestycja w szkolenia w firmie będzie jeszcze bardziej opłacalna.

[bctt tweet=”Możesz uzyskać refundację nawet do wysokości 80% poniesionych kosztów” username=”Maniek_ZEN”]

Szkolenie w firmie. Organizuj szkolenia, bo to opłacalne!

Każde przedsiębiorstwo, które chce osiągać postawione przed sobą cele, musi stawiać na pracowników. Ich rozwój jest podstawą dobrze funkcjonującego i rozwijającego się biznesu, a każde szkolenie w firmie przybliża Cię do sukcesu.

Jeśli szukasz dobrych szkoleń i warsztatów dla pracowników, sprawdź nasze szkolenia biznesowe dla małych i średnich firm.

A co Ty sądzisz o szkoleniach? Widzisz w nich jeszcze jakieś korzyści? A może wręcz przeciwnie – nie jesteś ich zwolennikiem? Jak myślisz, dlaczego niektórzy pracodawcy wciąż boją się inwestować w szkolenie pracowników? Daj znać co sądzisz na ten temat!

Redakcja MTConsulting