SZKOLENIA KFS

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

dofinansowanie na szkolenia

Szkolenia KFS  – Krajowy Fundusz Szkoleniowy!

Szkolenia na rynku pracy są coraz bardziej popularną formą rozwoju i inwestycji. Niestety, nie zawsze są na nie fundusze. Teraz nie musisz się o to martwić! Jeżeli pragniesz zainwestować w rozwój własny bądź kadry, skorzystaj z oferowanego wsparcia, którego dostarcza KFS – Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Skorzystaj ze szkoleń KFS.

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy, czyli KFS jest częścią Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie usług rozwojowych oraz kształcenia pracowników i pracodawców. Jego głównym celem jest zwiększenie kompetencji i umiejętności osób na rynku pracy, by potrafili sprostać wciąż zmieniającym się wymaganiom. Program ma skutecznie zapobiegać utracie zatrudnienia oraz pomagać w rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Kto może skorzystać ze szkoleń KFS?

Ze szkoleń KFS może skorzystać:

 • Każdy pracodawca (nawet nieposiadający osobowości prawnej), zatrudniający minimum jedną osobę na umowę o pracę. Nie ma znaczenia wymiar etatu i rodzaj umowy.
 • Każda osoba fizyczna, jeśli zatrudnia, co najmniej jednego pracownika.

* Z Krajowego Funduszu Szkoleniowego nie może skorzystać osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

O dofinansowanie ubiegać się mogą zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mikro, małych a nawet dużych przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Środki przekazywane są na kształcenie pracodawców i pracowników – osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.

Jaka jest kwota na szkolenia KFS?

Kwota na szkolenia KFS uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa.

 • Mikroprzedsiębiorstwa otrzymują aż 100% wsparcia!
 • Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa uzyskują do 80% wsparcia.

MAXYMALNA kwota dofinansowania wynosi aż 12.000 tys. zł na osobę!

Kwota dofinansowania na jednego uczestnika, nie może jednak przekraczać trzykrotności jego przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.

dofinansowanie na szkolenia

Jak uzyskać dofinansowanie z funduszu KFS?

Uzyskanie dofinansowania szkolenia KFS jest bardzo proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą MTConsulting a nasi eksperci (bezpłatnie) pomogą Ci wszystko szybko i sprawnie zorganizować! -> Kontakt

Cały proces ubiegania się o dofinansowanie można przedstawić w kilku krokach:

 1. Po Twoim zgłoszeniu, pomożemy Ci określić niezbędne potrzeby szkoleniowe.
 2. Sprawdzimy dostępność środków finansowych w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP).
 3. Udzielimy Ci wsparcia w doborze szkolenia oraz dopasujemy je do indywidualnych potrzeb Twoich i firmy.
 4. Pomożemy Ci wypełnić wniosek o dofinansowanie do PUP oraz przygotujemy cały pakiet niezbędnych dokumentów. Wyjaśnimy jak, gdzie i kiedy złożyć wniosek.
 5. PUP w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku, podejmie decyzje o przydzieleniu dofinansowania. Istotna jest kolejność zgłaszania wniosków! Nie zwlekaj ze swoją decyzją, skontaktuj się z nami już dziś – > kontakt. Ilość środków jest ograniczona. Większość dofinansowań w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest udzielanych z początkiem roku, kiedy pula środków finansowych na ten cel jest największa, jednak w wielu miastach ciągle nie została ona jeszcze wyczerpana. Skontaktuj się z nami a sprawdzimy to dla Ciebie. Nie czekaj do końca roku – im szybciej zaczniemy przygotowania do uzyskania dofinansowania, tym większe szanse, że z początkiem roku je otrzymasz!
 6. Po uzyskaniu decyzji, nastąpi podpisanie umowy z właściwym Urzędem Pracy.
 7. Następnie, przystąpimy do realizacji szkolenia. Dostarczymy Ci pełną dokumentację szkoleniową i faktury, potrzebne do rozliczenia z PUP.

Jak sam widzisz, to nic trudnego! Tym bardziej, że na każdym etapie możesz liczyć na naszą pomoc!

Warto spróbować! Inwestycja w rozwój – to najlepsza inwestycja zarówno dla Ciebie, Twoich pracowników, jak i Twojej firmy!

Powiatowe Urzędy Pracy, posiadające środki finansowe, w większości przypadków pozytywnie rozpatrują składane wnioski. Tym bardziej, jeżeli ubiegamy się o szkolenia KFS po raz pierwszy.

W tym roku priorytetem Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest wsparcie kształcenia w sektorach, takich jak: transport i gospodarka magazynowa, przetwórstwo przemysłowe oraz pomoc społeczna i opieka zdrowotna. A także kształcenie pracowników w zawodach deficytowych lub pomoc osobom, które przez minimum 15 lat wykonywały prace w szczególnie trudnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do pomostowej emerytury.

Jeżeli potrzebujesz rozwijać firmę i przystosować pracowników do dynamicznych zmian na rynku – nie czekaj! Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś w stanie otrzymać dofinansowanie na szkolenie sprawdzimy to dla Ciebie!

Zapewniamy, że dzięki zrealizowanemu przez nas szkoleniu Twoi pracownicy zwiększą własne kompetencje i kwalifikacje a firma znacznie wzmocni swoją pozycję zawodową na rynku i wśród konkurencji.

Posiadamy spore doświadczenie i dużą skuteczność przy wspieraniu pracodawców w uzyskaniu dofinansowania na szkolenia. Wszystkie firmy, które do tej pory podjęły z nami współpracę, był bardzo zadowolone z rozwoju kompetencji kadry i firmy.

Jeśli chcesz otrzymać od nas prezentację ze szczegółowymi informacjami, jak otrzymać dofinansowanie na szkolenia KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy) i sprawdzić, czy możesz otrzymać takie dofinansowanie, wypełnij poniższy formularz:

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.