szkolenia zmiany

SZKOLENIA ZMIANY – WPROWADZANIE I ZARZĄDZANIE ZMIANĄ

Szkolenia Zmiany nauczą Cię, jak wprowadzać zmiany w organizacji i efektywnie nimi kierować, a także w jaki sposób utrzymywać wprowadzone zmiany.

W każdej firmie potrzebne są zmiany, ponieważ zmiany to rozwój. Nie można stać w miejscu – trzeba cały czas się rozwijać i wprowadzać istotne przekształcenia, aby utrzymać się na rynku.

Zmiany mogą dotyczyć różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Powinny pojawiać się w sytuacjach, w których zwiodły dotychczasowe strategie lub gdy podejmowane działania nie przyniosły pożądanych efektów. Dobrze wprowadzona zmiana, przewiduje efekty wszelkich przekształceń oraz jest dostosowana do warunków panujących w organizacji (procedur, tempa rozwoju, odczuć pracowników itp.). Zmiana nie jest jednorazowym wydarzeniem – to proces, który przenika liczne struktury przedsiębiorstwa. Wdrażanie każdej określonej zmiany powinno przebiegać etapami. Niezwykle istotne jest określenie poszczególnych faz zmiany, aby móc je kontrolować i zapewniać wsparcie podczas każdej z nich.

Sam zakres i proces zarządzania zmianą jest niezwykle złożony. Powinien zaczynać się od rozpoznania przyczyn, które wskazują na potrzebę zmiany. Następnie należy określić punkt końcowy zmiany – a więc, gdzie chcemy się znaleźć po wdrożeniu przekształceń. Kolejny etap to planowanie zmiany a dopiero później jej wdrażanie. Konieczne jest upewnienie się, że naniesione zmiany będą trwałe.

Wprowadzanie zmian nie należy, więc do najprostszych przedsięwzięć. Powinno się na nie wnikliwie przygotować, przemodelować procesy zachodzące w organizacji oraz przekonać do zmian pracowników. Na wprowadzanie i utrzymanie zmian – potrzebna jest odpowiednia i przemyślana strategia.

Proces wprowadzania zmian nie należy do najprostszych, jednak jest nieunikniony. Warto, więc skorzystać ze wsparcia w tym zakresie i zapisać się na szkolenie ze zmian.

Dzięki szkoleniu Zmiany, dowiesz się:

 • Kiedy warto wprowadzić zmiany?
 • Jak skutecznie wdrażać zmiany?
 • Jak stworzyć scenariusz zmiany?
 • Jak wybrać i wdrożyć odpowiednią strategię zmiany?
 • Jak komunikować zmianę?
 • Jak przekonać kadrę do zmiany?
 • Jak zarządzać zmianą i oporem w zmianie?
 • Jak przebiega proces zmiany?
 • Jakie mechanizmy działają w zmianie?
 • Jak zarządzać zespołem w zmianie?
 • Jak szybko adaptować się do zmiany?
 • Jakie są style reakcji na zmianę?

Zmiany wcale nie muszą być takie trudne i straszne. Poznaj skuteczne techniki, jak sobie z nimi radzić oraz czerp z nich korzyści. Wprowadzaj zmiany na lepsze i ciesz się z rozwoju swojej firmy.

POZNAJ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA ZMIANY I ZARZĄDZANIA ZMIANĄ:

Jeśli interesuje Cię tego typu szkolenie, wypełnij poniższy formularz i zamów rozmowę lub umów się na spotkanie. Przygotujemy indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb Twoich i Twojej organizacji oraz celów i efektów, jakie chcesz osiągnąć poprzez szkolenie.

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez firmę MTConsulting zgodnie z polityką prywatności strony.