PRZYWÓDZTWO I ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

SZKOLENIA PRZYWÓDZTWO I ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM

Szkolenia Przywództwo i Zarządzanie Zespołem, czyli o tym, jak być dobrym liderem, szefem i przełożonym oraz jak umiejętnie kierować ludźmi.

Przywództwo według definicji Encyklopedii Zarządzania to:

“umiejętność wpływania na jednostki lub grupę w celu uzyskania określonych efektów.”

Między przywództwem a zarządzaniem istnieją pewne istotne różnica, o czym pisaliśmy wartykule na blogu. Jednak zarówno w przywództwie, jak i zarządzaniu chodzi o właściwe pokierowanie ludźmi, aby osiągnąć pożądane cele. Istotne znaczenie ma, więc nie tylko samo zarządzanie, ale i motywowanie, inspirowanie czy komunikacja z innymi. A także budowanie odpowiedniego wizerunku lidera.

Jak wiadomo, zarządzanie ludźmi a tym bardziej zyskanie sobie ich autorytetu, nie należny do najprostszych. Współcześni menedżerowie czy przełożeni borykają się na co dzień z licznymi problemami. Jak sobie z nimi poradzić? Z pomocą, jak zawsze przychodzą szkolenia. Bo również bycia skutecznym liderem czy przywódcą można się nauczyć!

Szkolenia z przywództwa i zarządzania ludźmi:

 • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
 • Coching menedżerski
 • Zarządzanie Zespołem
 • Komunikacja w zespole
 • Budowanie zespołu
 • Motywowanie pracowników
 • Delegowanie zadań
 • Rozmowy oceniające
 • Współpraca w zespole

Chcesz zwiększyć efektywność i skuteczność swojego zespołu czy organizacji? Ucz się bycia prawdziwym przywódcą – liderem!

Współczesny lider powinien wręcz porywać ludzi do działania. Dlaczego? Ponieważ przełoży się to na znaczne efekty całej firmy. Badania dowodzą, że największą innowacyjność i wydajność zyskują pracownicy zmotywowani wewnętrznie. Zewnętrzne czynniki (takie jak finanse) są jedynie dodatkiem bądź substytutem skłaniającym do pracy, nie wydobywają zaś prawdziwego potencjału tkwiącego w ludziach. Do tego niezbędne są umiejętności dobrego lidera. Nie każdy rodzi się z naturalnymi ku temu predyspozycjami, a nawet jeśli je posiada – to i tak powinien je stale rozwijać. Nauka przywództwa jest bowiem procesem, który nigdy nie powinien się kończyć.

Zdobywanie umiejętności przywódczych przez osoby na stanowiskach kierowniczych, jest bardziej korzystne i opłacalne niż wydawanie funduszy na inne integracje zespołowe czy skomplikowane systemy motywacyjne. Szkolenia z tego zakresu pozwalają zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami oraz wprowadzić nowe, utrwalone i skuteczne nawyki pracy.

Umiejętne łączenie kompetencji zarządczych i przywódczych to cecha najefektywniejszych liderów.

Jeśli interesuje Cię tego typu szkolenie, wypełnij poniższy formularz i zamów rozmowę lub umów się na spotkanie. Przygotujemy indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb Twoich i Twojej organizacji oraz celów i efektów, jakie chcesz osiągnąć poprzez szkolenie.

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez firmę MTConsulting zgodnie z polityką prywatności strony.