szkolenie rozwiązywanie problemów

Szkolenie Rozwiązywanie Problemów

Szkolenie Rozwiązywanie Problemów nauczy Cię, jak skuteczne radzić sobie z powstałymi trudnościami oraz jak szukać efektywnych rozwiązań.

Niestety, w każdej organizacji czasem dochodzi do problemów. Często zdarza się to nagle i w najmniej oczekiwanych momentach.  Niekiedy problemy wymagają natychmiastowego rozwiązania. Jak sobie z tym radzić? I jak sprawić, by dany problem nie powtórzył się ponownie?

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym szkoleniu, na którym nauczysz się identyfikować przyczyny problemów, usuwać je i zapobiegać ich powstawaniu.

Cel szkolenia

Celem szkolenia Rozwiązywanie Problemów jest poznanie metod diagnozowania, eliminowania i zapobiegania problemom, a także nabycie umiejętności umożliwiających stosowanie zdobytej wiedzy w codziennym życiu.

W programie szkolenia:

Proces analizy problemu i jego rozwiązaniaProces analizy problemu i jego rozwiązaniaZnane i skuteczne techniki rozwiązywania problemówNarzędzia przydatne do rozwiązywania problemów
Rozwój myślenia analitycznego i twórczego w procesie rozwiązywania problemuNiekonwencjonalne sposoby rozwiązywania problemówOcena możliwości wprowadzenia danego rozwiązaniaKompleksowe podejście do rozwiązywania problemów
Zmiana problemu w wyzwanieMetody indywidualnego i grupowego rozwiązywania problemówAnaliza zysków i strat sposobów rozwiązania danego problemuAnaliza przyczynowo-skutkowa powstałych problemów i ich rozwiązań
Praca z problemem w oparciu o studia przypadkówFormułowanie pytań ukierunkowanych na rozwiązanie problemuProcesy decyzyjneSposoby zapobiegania problemom i metody usprawnień


Grupa docelowa:

Kierownicy, menedżerowie, pracownicy mający na co dzień do czynienia z rozwiązywaniem problemów, wszystkie osoby chcące doskonalić swoje umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów bądź zainteresowane tym tematem.

Metody pracy

Szkolenie Rozwiązywanie problemów prowadzone jest w formie praktycznych warsztatów. Część teoretyczna stanowi jedynie formę wstępu do konkretnych ćwiczeń. Podczas szkolenia wykorzystywane są następujące metody pracy:

  • ćwiczenia w zespołach i parach
  • dyskusje moderowane
  • prezentacje
  • gry, symulacje
  • scenki, psychodrama
  • case study, analiza przypadków

Efekt usługi:

Po szkoleniu Rozwiązywanie Problemów uczestnicy będą umieć przeprowadzać kompleksową analizę danego problemu, wybrać i zastosować odpowiednie metody rozwiązania go oraz podjąć stosowne działania zapobiegawcze. Ponadto posiadać będą wiedzę na temat istoty powstawania problemu i rozmaitych technik rozwiązywania trudności.

Materiały szkoleniowe

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma bazę materiałów merytorycznych – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. A także niezbędne przybory potrzebne do udziału w szkoleniu (tj. notesy, długopisy, arkusze ćwiczeń itp.). Po szkoleniu wręczone zostaną certyfikaty i zaświadczenia uczestnictwa.

Trener prowadzący

Szkolenie kreatywność w biznesie poprowadzi trener odznaczający się dużym doświadczeniem szkoleniowym i biznesowym. Posiadający nie tylko wiedzę, ale i praktykę z omawianej dziedziny. Sprawdź naszą kadrę trenerską.

Informacje i zapisy na szkolenie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje o szkoleniu i jego organizacji:

  • tel.  +48 883 329 608
  • mail: biuro@mtc.pl

Pamiętaj, że szkolenie może być dofinansowane!

Jeśli chcesz zgłosić na szkolenie większą ilość osób, prosimy o kontakt – przygotujemy specjalną ofertę cenową. Data, miejsce, cena i godziny szkolenia są kwestią do indywidualnego ustalenia. 

Już teraz możesz zgłosić niezobowiązującą chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu bądź swoje zainteresowanie podobnymi szkoleniami z tego zakresu. Wypełnij poniższy formularz:

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.