Szkolenie Podejmowanie Decyzji

Szkolenie Podejmowanie Decyzji nauczy Cię, jak wybierać właściwe rozwiązania i obiektywnie oceniać sytuację. Dzięki szkoleniu będziesz umieć dostrzegać alternatywne rozwiązania i trzymać emocje na wodzy. Złe decyzje —  odejdą w przeszłość! 

Cel szkolenia

Celem szkolenia Podejmowanie Decyzji jest nabycie wiedzy i umiejętności dokonywanie właściwych wyborów, poznanie metod i technik podejmowania decyzji oraz analizy sytuacji. A także wyrobienie w sobie większej pewności siebie i odpowiedzialności za podjęte rozwiązania.

W programie szkolenia:

Rodzaje i typy decyzjiTechniki podejmowania decyzjiNarzędzia i metody wspomagające proces decyzyjnyKreatywne podejście do podejmowania decyzji
Etapy podejmowania decyzjiProces podejmowania decyzji w grupieModele podejmowania decyzjiPodejmowanie decyzji w warunkach ograniczeń czasowych
Analiza problemuPsychologia decyzji oraz emocje w procesie decyzjiBariery utrudniające podejmowanie decyzji oraz błędy decyzyjneRyzyko i etyka w podejmowaniu decyzji
Szukanie niestandardowych i alternatywnych rozwiązań; wybór najlepszej alternatywyWarunki podejmowania decyzji (pewności/ ryzyka/ niepewności)Indywidualne style podejmowania decyzjiStrategiczne drzewo decyzyjne; decyzje w praktyce

Grupa docelowa

Szkolenie Podejmowanie Decyzji skierowane jest dla wszystkich osób chcących zracjonalizować i udoskonalić swój proces podejmowania decyzji oraz rozwiązywania problemów, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym.

Szczególnie polecane jest kadrze zarządzającej, menedżerom i liderom zespołów, by ułatwić im procesy decyzyjne w pracy i podnieść skuteczność prowadzonych działań.

Metody pracy

Szkolenie Podejmowanie Decyzji prowadzone jest w formie praktycznych  i interaktywnych warsztatów. Część teoretyczna stanowi jedynie formę wstępu do konkretnych ćwiczeń. Podczas szkolenia wykorzystywane są następujące metody pracy:

  • ćwiczenia indywidualne, treningi w zespołach i parach
  • dyskusje moderowane
  • burza mózgów
  • prezentacje
  • gry i symulacje realnych sytuacji
  • scenki, psychodrama
  • studium przypadków
  • testy diagnostyczne

Efekty usługi

Po szkoleniu z Podejmowania Decyzji uczestnicy będą potrafili odkrywać niestandardowe rozwiązania w analizie problemów zawodowych, korzystać z technik wspomagających proces decydowania, stosować zespołowe metody podejmowania decyzji, wybierać szybciej i właściwiej oraz z większą pewnością siebie.

Materiały szkoleniowe

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma bazę materiałów merytorycznych – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. A także niezbędne przybory potrzebne do udziału w szkoleniu (tj. notesy, długopisy, arkusze ćwiczeń itp.). Po szkoleniu wręczone zostaną certyfikaty i zaświadczenia uczestnictwa.

Trener prowadzący

Szkolenie Podejmowanie Decyzji poprowadzi trener odznaczający się dużym doświadczeniem szkoleniowym i biznesowym. Posiadający nie tylko wiedzę, ale i praktykę z omawianej dziedziny. Sprawdź naszą kadrę trenerską.

Informacje i zapisy na szkolenie

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje o szkoleniu i jego organizacji:

  • tel.  +48 883 329 608
  • mail: biuro@mtc.pl

Pamiętaj, że szkolenie może być dofinansowane!

Jeśli chcesz zgłosić na szkolenie większą ilość osób, prosimy o kontakt – przygotujemy specjalną ofertę cenową. Data, miejsce, cena i godziny szkolenia są kwestią do indywidualnego ustalenia. 

Już teraz możesz zgłosić niezobowiązującą chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu bądź swoje zainteresowanie podobnymi szkoleniami z tego zakresu. Wypełnij poniższy formularz:

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.